Avatar
sheldon
Postovi: 522
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:51 pm
Lokacija: U Becu, Austrija

Xiaomi novi telefon Mi Note rasprodao za svega tri minute

Zasad nije poznato o kojoj je brojci riječ, ali Xiaomi si je postavio za cilj prodati 100 milijuna uređaja u ovoj godini. Kompanija je zaprimila 220 milijuna rezervacija

slika

Najnoviji Xiaomijev smartphone Mi Note, koji se smatra jednim od glavnih konkurenata iPhoneu 6 Plus, doživio je ogroman uspjeh. U utorak ujutro, samo tri minute nakon puštanja u prodaju preko weba, rasprodali su se svi dostupni primjerci, javio je Android Central.
Zasad nije poznato o kojoj je brojci riječ, ali Xiaomi si je postavio za cilj prodati 100 milijuna Mi Notea u tekućoj godini. Kompanija je za svoj posljednji smartphone zaprimila 220 milijuna rezervacija, ali to ne znači da će one sve rezultirati prodajom.
Uskoro stiže i Pro model
Xiaomi se često naziva "kineskim Appleom", ali i kritizira jer proizvodi uređaje koji su neodoljivo slični onima koje potpisuje američka kompanija. Appleov čelni dizajner Jonathan Ive izgled Xiaomijevih mobitela nazvao je "krađom" iako je činjenica da se Mi note nešto manje dizajnom oslonio na iPhone, a više na jednostavni i elegantni dizajn.
Najnoviji iPhoneov konkurent u elegantnom kućištu donosi ekran od 5,7 inča, četverojezgreni procesor, kameru od 13 megapiksela i brojne druge premium značajke. Sve navedeno dio je osnovnog modela, a tijekom ožujka na tržištu bi se trebao naći "Pro" model s ekranom rezolucije 2560 x 1440 piksela, osmojezgrenim procesorom takta 2 GHz i 64 GB unutarnje memorije. Cijena osnovnog modela je 371 dolar, a model "Pro" trebao bi stajati 533 dolara.

Avatar
mentzer
Postovi: 459
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:12 pm
Lokacija: Frankfurt am Main

Re: Xiaomi novi telefon Mi Note rasprodao za svega tri minut

Xiaomi pravi odlicne telefone

Natrag na “Računari i tehnologija”