Avatar
Outlook
Postovi: 342
Pridružen/a: sub pro 27, 2014 9:52 am
Lokacija: U Njemackoj

Vučić: Podržavamo teritorijalni integritet BiH

Vučić: Podržavamo teritorijalni integritet BiH, to sam rekao i Dodiku!

slika

Predsjednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić rekao je da Srbija bezuslovno podržava teritorijalni integritet BiH. On je napomenuo da je to rekao i predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku, kao i da je na svom prvom putovanju u inostranstvo kao premijer posjetio Sarajevo. Na pitanje da li očekuje da će Zagreb podržati pristupni proces Srbije EU, Vučić je odgovorio da nikada ne kritikuje susjedne zemlje, kao i da u regionalnim odnosima primjenjuje strategiju nereagovanja na provokacije. "Mi se ne uzdržavamo zato što smo slabi ili uplašeni, već ćutimo zato što nam je stalo do stabilnosti na zapadnom Balkanu. Stabilnost je ključna riječ moje politike", rekao je Vučić. Što se Kosova i Metohije tiče, Vučić je podsjetio da je pokrenut dijalog i naglasio da je Srbija napravila mnoge kompromise kojima stanovništvo Srbije nije uvijek zadovoljno, ali je to činjeno na najbolji mogući način kako bi se život i sigurnost Srba na Kosovu štitili i Srbiji omogućio put u EU. Na pitanje da li je saglasan sa navodima da je Kosovo faktički nezavisno, Vučić je rekao da ne smatra da je to tačno i istakao da Srbija nije spremna da prizna Kosovo kao nezavisnu državu, te da se nada da Brisel ustupke ne očekuje samo od Srbije.

http://www.bih-pravo.org

Avatar
sheldon
Postovi: 522
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:51 pm
Lokacija: U Becu, Austrija

Re: Vučić: Podržavamo teritorijalni integritet BiH

Tako je,a DoDicku je krivo mogu misliti koliko :lol:

Avatar
cupava
Postovi: 292
Pridružen/a: ned lis 19, 2014 5:45 pm
Lokacija: Frankfurt

Re: Vučić: Podržavamo teritorijalni integritet BiH

Pametno,gospon Vucic..Valja se uvuci Europi u dupe,pa onda opet po starom..

Avatar
doe30
Postovi: 464
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 4:31 pm

Re: Vučić: Podržavamo teritorijalni integritet BiH

Svaka cast! Mada je to Seseljevac,nikad se ne zna..

Natrag na “Politika”