Avatar
sarajlija
Postovi: 291
Pridružen/a: ned ruj 14, 2014 12:56 pm

Ex - Yu Filmovi

Sinoc sam po X-ti put gledao Sestu brzinu sa besmrtnim Zoranom Radmilovicem i shvatio da bi bio veliki gust da prosetam tom ulicom i pogledam da li su radionica i kuca jos uvek tamo. Nasao sam na nekim forumima da je u pitanju Gospodara Vucica i to onaj deo na Lekinom (Pasinom) brdu, pa cu se za vikend zaputiti tamo, mada znam da je taj kraj bio omiljen teren za investitore raznih fela i sumnjam da cu nesto da prepoznam.

Nize navodim jos neke lokacije koje bih voleo da obidjem, ili bar da saznam gde su (bile), pa ako neko od forumasa ima takva saznanja ili je mozda u komsiluku mesta gde se snimao film, ja bih bio zahvalan za svaku (validnu) informaciju. Dakle, da li neko zna gde se nalaze:

- Flojdova kuca iz Nacionalne klase
- Radionica majstor Zileta (Bore Todorovica) iz Nacionalne Klase
- Kuca majora Gaspara - Povratak otpisanih
- Kuca Ilije Cvorovica - Balkanski Spijun
- Kuca Topalovica - Maratonci (rekao bih da je Kosancicev venac, ali koja tacno zgrada?)



Naravno interesuje me i svaka druga lokacija iz kultnih filmova Markovica, Sijana, Paskaljevica itd...

Nakon toga napravicu turisticki obilazak pomenutih lokacija a svi koji mi pomognu bice pozvani na prvu voznju. Ako tamo neka turisticka agencija moze da pokazuje ljudima gde je David Dabic svirao gusle a gde tocio vino u rinfuzi, onda ce sigurno biti i onih koje zanima gde je bata Joca ubio majora Gaspara.

Natrag na “Film/TV”