Avatar
sheldon
Postovi: 522
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:51 pm
Lokacija: U Becu, Austrija

Hoteli za kućne ljubimce sve popularniji

Vlasnici kućnih ljubimaca u Turskoj sve češće koriste "vrtiće" ili "hotele za kućne ljubimce" za svoje mezimce u trenucima odsustva zbog posla ili odmora.

slika

slika

slika

slika

slika


Ekipa Anadolije posjetila je nekoliko takvih hotela za kućne ljubimce, gdje ih vlasnici ostavljaju kada odlaze na put ili na posao, kako bi se životinje međusobno družile, te kako im ne bi nedostajala pažnja dok se vlasnici ne vrate.

Na ovaj način, kućni ljubimci opskbljeni su hranom i vodom, imaju redovno kupanje, šišanje, posjete veterinaru i razne igre, a ujedno se izbjegavaju i psihičke traume koje životinje mogu doživjeti kada puno vremena provode same u kući.

Eser Alas vlasnik je jednog od takvih "vrtića" ili "hotela za kućne ljubimce", kako se drugačije nazivaju ove ustanove. Alas je bio šest mjeseci na obuci u Sjedinjenim Američkim Državama, gdje je naučio kako da se brine o psima i mačkama, koji su najčešći izbor za kućnog ljubimca.

U razgovoru sa novinarom AA, kazao je kako je oduvijek veliki prijatelj životinja i da poznaje probleme vlasnika kućnih ljubimaca, kako ih i on sam ima.

Alas je istakao da je posebno u metropolama veliki broj građana koji u stanu ili kući imaju ljubimca, a da je otvorio hotel za kućne ljubimce s ciljem povećanja kvaliteta života i ljubimca i vlasnika.

"Neki ljudi puno vremena provode na poslu i moraju ostaviti ljubimce satima same u kući. Životinjama zaista predstavlja problem kad toliko vremena provode sami, pa zbog toga počnu grebati namještaj ili vršiti nuždu u kući. To je reakcija životinje, jer su i oni društvena bića i moraju se socijalizovati. Zbog toga sam otvorio ovaj hotel", pojašnjava Alas.

Kazao je da takvi hoteli privlače veliku pažnju, jer se vlasnici kućnih ljubimaca više ne moraju toliko brinuti o tome da se vrate ranije kući.

Asil Sarikahya je vlasnik psa još od djetinjstva i slaže se da imati "najboljeg prijatelja" sa sobom nije uvijek baš lako.

"Postoje mjesta u koja ne smijete uvesti psa i onda ga morate ostaviti. Stalno mislim na to da li je jeo, da li je nešto slučajno progutao i slično. Zahvaljujući ovim hotelima, više se ne moram brinuti, jer na ovim mjestima dobro čuvaju naše ljubimce", izjavio je Sarikahya.

Natrag na “Kućni ljubimci”