Avatar
sarajlija
Postovi: 291
Pridružen/a: ned ruj 14, 2014 12:56 pm

Daniella Mijatović: Mnogo mi je teže bilo uspjeti

slika

Daniella Mijatović (26), po mnogo čemu drugačija pojava na domaćoj modnoj sceni, sa prijateljem i kolegom, manekenom Adnanom Omerovićem pokrenula je početkom mjeseca profesionalni kurs manekenstva. Kako kaže, ovaj poduhvat desio se na Adnanovu inicijativu.

- Bilo nam je divno dok smo se aktivno bavili manekenstvom pod palicom Amele Radan. Uvijek smo se veselili Fashion Weeku i druženju koje slijedi. Izrasli smo u veliku porodicu i sada želimo mlađima pružiti isto. Modnu scenu u BiH je teško održati, ali nije nemoguće. Imamo veoma dobra nova lica, dobre dizajnere, koje vani poštuju više nego kod nas. Želimo korak po korak promijeniti modnu scenu u BiH i biti u rangu sa susjednim zemljama. Kako je već dobar odziv mlade generacije, najvjerovatnije ćemo otvoriti agenciju i, uz pomoć svojih kontakata, pomoći modelima da napreduju i da otputuju vani kako bi gradili svoju karijeru. Radit ćemo korak po korak, jer i on i ja imamo svoje primarne poslove, a ovo nam dođe kao hobi. Šteta bi bila da ne ostanemo u modelingu i da neko ne nastavi tamo gdje je stala naša Amela Radan - govori Mijatović.

slika

Prikriti rasizam

Egzotična bh. ljepotica, čija je majka iz Kenije, u potpunosti se prije tri godine povukla sa modne scene i posvetila se TV voditeljstvu. Kaže, nije više osjećala uzbuđenje na revijama i kampanjama.

- Tome je najviše doprinijela činjenica da mediji mnogo prostora daju takozvanim starletama, koje su niko i ništa, a žele biti popularne. Nisam htjela da me stavljaju u isti koš s nekim starletama, jer sam ja, ipak, izgradila karijeru. Nemoralnih ponuda ima u svakom poslu, a ne samo u manekenstvu. Bitno je kako se ti postaviš i bitno je da znaš šta želiš. Znam da mnogima to bude čudno, ali meni je mnogo teže bilo uspjeti, jer sam tamnoputa. Rekli biste da je to, vjerovatno, plus, ali pogledajte svjetsku modnu scenu. Uvijek postoji samo jedna tamnoputa djevojka koja je uspjela -svojevremeno Iman Bouvi (Bowie), poslije nje Naomi Kembel (Campbell), sada Džoan Smols (Joan Smalls). To je da se prikrije rasizam, kojeg itekako ima. Doduše, mnogo više u svijetu nego kod nas. Tako da, kada sam sve sabrala i oduzela, odlučila sam da se povučem i da, ako mi se doista svidi neka revija ili kampanja, učestvujem samo u tome - iskrena je Daniella.

Nakon teške saobraćajne nesreće koju je doživjela 27. jula prošle godine, poslije koje je bila i u komi, izašla je kao pobjednik i ističe da je sada mnogo jača.

- Zanimljiva je činjenica da ni u jednom trenutku dok sam bila u bolnici nisam padala u depresiju, bila tužna, nervozna. Ustvari, nijednom nisam ni pitala šta mi je. Znala sam da sam imala nesreću, ali nisam znala ni koje su mi povrede. Vidjela sam da sam čitava i da sam pokretna, što mi je bilo najvažnije. Nakon mjesec boravka u bolnici, izašla sam s osmijehom. I, naravno, dok boraviš u bolnici imaš dosta vremena da razmišljaš o životu. Meni su se mnoga mišljenja promijenila. Od života treba uzeti sve što ti pruža, treba biti sretan čovjek, jer sve što nam se dešava, ima neki razlog. I dobro i loše. Loše stvari su neka vrsta opomene i na kraju će rezultirati dobrim. Samo treba prepoznati lekciju koju trebamo naučiti iz toga. Ja sam naučila da budem sretnija i da nema razloga za nerviranje, jer za sve postoji rješenje. Samo treba biti pozitivan u životu i nikoga ne osuđivati, jer mi smo krojači svoje sreće i sudbine - zaključuje Daniella te dodaje da žali što nije ranije počela živjeti život punim plućima.

Veliki zalogaj

Nakon bolovanja, uspješno se vratila i na male ekrane, ali ovog puta kao dio tima druge redakcije Federalne televizije. Iako se, prema mišljenju pojedinaca, nije pronašla u voditeljskom poslu popodnevnih Vijesti, čelnici FTV-a predložili su joj ovog puta da vodi sport u Dnevniku 2.

- Tada mi se to činilo kao veliki zalogaj, pojaviti se na ekranu nakon toliko odsustva, i to u udarnom terminu. No, drago mi je da čelni ljudi FTV-a imaju toliko povjerenje u mene, jer se to ispostavilo kao odlična stvar. Promijenila sam redakciju i kolege su me odlično prihvatile. Naravno da mi sport ide bolje od vijesti, jer sam u sportu cijeli život, odavno već rekreativno. Ali, svoj život ne mogu da zamislim bez sporta, bila bih mrtva osoba. U porodici smo svi u sportu, pratimo utakmice, Formulu, košarku, boks... Tako da mi uopće nije teško da se razumijem u sport i da određene informacije prezentiram gledaocima - kaže Mijatović.


Veza sa Poljakom je završena

Daniella je početkom godine zaintrigirala javnost navodnom vezom sa Poljakom, s kojim je provela i novogodišnje praznike. No, nikada nije iznosila više detalja.

- Veza sa Poljakom se desila, ali je završena. Tako da, sve što je završeno, nema više smisla spominjati. Mogu samo reći da sam sretno slobodna i uživam u životu - kaže Daniella.

Ne zanima me šta će čaršija pričati

- Odavno sam se prestala nervirati zbog kojekakvih prozivki. To produciraju ljudi koji nemaju vlastiti život nego pod nekim pseudonimom komentiraju na portalima. To su ljudi koji su nezadovoljni svojim životima. Poručujem im neka sjednu ispred kamera i, kada se upali crvena lampica da idu uživo, da vidim kako će iznijeti informacije kada znaju da ih gleda skoro cijela država. Želim da radim svoj posao što je moguće bolje i drago mi je da čelni ljudi FTV-a imaju toliko povjerenje u mene, jer me to tjera da budem bolja, da ih ne iznevjerim. A šta će čaršija pričati, uopće me ne zanima! - poručuje Mijatović.


Modnu scenu u BiH je teško održati, ali nije nemoguće

Avatar
chicou
Postovi: 344
Pridružen/a: ned ruj 14, 2014 9:57 am
Lokacija: Frankfurt, Njemacka

Re: Daniella Mijatović: Mnogo mi je teže bilo uspjeti

garava je top :D

Avatar
Bannerman
Postovi: 648
Pridružen/a: sub ruj 13, 2014 11:46 am
Lokacija: Berlin, Njemačka

Re: Daniella Mijatović: Mnogo mi je teže bilo uspjeti

ne znam sto bi bilo teze,kad si jedna takva u masi "istih"..al haj :D

Avatar
mentzer
Postovi: 459
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:12 pm
Lokacija: Frankfurt am Main

Re: Daniella Mijatović: Mnogo mi je teže bilo uspjeti

mmmmmmm :P

Natrag na “Umjetnost življenja”