Avatar
pojmanemam
Postovi: 313
Pridružen/a: sub ruj 06, 2014 2:15 pm
Lokacija: Stuttgart, Njemačka

Prikupljen novac za operaciju dvoipogodišnje Hane

Još jedna pobjeda dobrih ljudi: Prikupljen novac za operaciju dvoipogodišnje Hane

Dobri ljudi nikada ne zakažu onda kada je to najpotrebnije. Pokazuje to i uspješna humanitarna akcija za dvoipogodišnju Hanu Ćatić iz cazinskog naselja Karakača. Za samo pet dana prikupljeno je 17.000 dolara koliko je ovoj djevojčici potrebno za spasonosnu operaciju u Istanbulu.

slika

Podsjetimo, Hana je rođena sa dijagnozom lipoma na kičmenoj moždini koji bi, ukoliko se hitno ne operiše, djevojčicu mogao ostaviti prikovanu za krevet cijeli život.

Šansa da ima normalno djetinjstvo je hitna operacija u klinici Acibadem u Istanbulu, koja košta 17.000 dolara. Kako roditelji nisu u mogućnosti osigurati ovaj novac, za pomoć su se obratili svim dobrim ljudima, koji ni ovaj put nisu zakazali.

Danas je Hanina mama Hasibe na Facebook stranici za pomoć objavila radosnu vijest da je novac prikupljen.

"Dragi moji sugrađani Cazina, dragi građani cijele BiH, dragi ljudi dijaspore i cijeloga svijeta akcija 'Svi za Hanu' je uspjela. Ne postoje riječi kojima bih se zahvalila i podijelila svoju sreću s vama koji ste se odazvali ovoj humanitarnoj akciji za moju Hanu. Hvala svim učenicima, studentima, penzionerima, roditeljima, radnicima i nezaposlenima, omladini, humanitarnim udruženjima, privrednicima i svima drugima koje nisam sada spomenula. Hvala svim humanim ljudima svijeta", napisala je Hasibe.

Napominje da svi oni koji su imali namjeru da uplate novac za Hanu svoj sredstva usmjere za pomoć nekom drugom djetetu, jer ima puno djece koja imaju sličnu bolest.

"Ja sam sada najsretnija majka na svijetu, kada sam shvatila koliko ima humanih ljudi koji su tako brzo reagovali i u roku od pet dana se odazvali ovoj akciji za moju Hanu. Voljela bih da ovu sreću dožive svi roditelji koji imaju slične probleme u životu", kaže Hasibe.

Natrag na “Humanitarne akcije”