slika

slika

slika

slika

Prošlosedmični poraz Bayerna od Porta na Dragao stadionu razljutio je Bavarce, pa je na Allianz Areni uslijedila slatka osveta u vidu šest pogodaka u mreži Portugalaca, od kojih je pet postignuto tokom prvog poluvremena večerašnje utakmice.

Porto je čast spasio pogotkom postignutim u finišu utakmice.

U devetoj minuti Robert Lewandowski pogađa stativu što je bio tek nagovještaj onoga što će uskoro uslijediti. Gol za 1:0 u 14. minuti udarcem glavom na centaršut Bernarta sa lijeve strane postiže Thiago Alcantara.
Sedam minuta kasnije asistent je Badstuber, a strijelac drugi Bayernov stoper Jerome Boateng koji je kao i Thiago pogodio glavom.
Prelijepu akciju u pogodak za 3:0 pretvorio je Robert Lewandowski. Asistent je bio Philipp Lahm, a zanimljivo da je i Poljak pogodak postigao glavom.

U 36. minuti Thomas Muller udarcem sa 25 metara uz obilatu pomoć golmana Fabiana postiže pogodak za 4:0.
Veličanstvenu izvedbu Bavaraca pogotkom za 5:0 pet minuta prije odlaska na odmor zaključio je Robert Lewandowski.
Gosti do počasnog pogotka dolaze u 73. minuti preko Jacksona Martineza koji je pogodio na asistenciju Evandra.
Konačnih 6:1 postavio je Xabi Alonso u 88. minuti. Minutu ranije kod gostiju je iskljčen Marcano.

Pola posla napravio je tim Barcelone protiv PSG-a na Parku prinčeva prije sedam dana, a plasman u polufinale Lige prvaka potvrđen je trijumfom i na domaćem terenu rezultatom 2:0 ostvarenim večeras.
Katalonci su posao na večerašnjoj utakmici završili za svega 35 minuta.

Centralna figura bio je Brazilac Neymar koji je postigao i prvi i drugi pogodak. U 14. minuti nevjerovatni Andres Iniesta bravurozno je prošao sve prepreke vodeći loptu kroz sredinu, uz precizan zadnji pas za Brazilca koji je potom zaobišao golmana gostiju i loptu poslao u praznu mrežu.Dvadeset minuta kasnije Neymar glavom pogođa nakon centaršuta Danija Alvesa sa desne strane za konačnih 2:0.
U nastavku susreta domaći igrači znalački su sačuvali stečenu prednost ostvariviši zasluženu pobjedu, te plasman u polufinale.